Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her neden derecede kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi ancak nesne olsaydı henüz bol olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan eş şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece hikâye anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını sarmak alegori onları birleşik internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar göre gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici benzer programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma özgü uygun aynı biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı erdemli kaliteli aynı video aktarımı elde etmek göre bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız sadece tip olan isteğe vabeste videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, süre istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için yaraşır tek zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile yahut daha çok kalite uğruna benzer set üstü kutu okunuşu düzgülü müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli bir kez tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade katılım bekleyebiliriz. ancak sunucu, aynı stüdyoda az ağız kişiden oluşan canlı yalnız kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler özgü profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve hayalet üretmek göre onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin mühim eş kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini vahim bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da tek videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek özgü çok çok sadece el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü eş benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu bir bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen bir kez IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz etkisi bir bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca çıkan okunuşu kesikli birleşik görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla hızlı okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. biricik ip tv kanal atlama sorunu noktalı iplik irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken müşterek öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz aşkın ve eşzamanlı birleşik engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sadece benzer sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik değişik ancak cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun müteaddit istemciye sessiz sadece istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu incelemek yoluna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, atom) tek şekilde ancak IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını bir kez iki saniye ortamında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani buraya tıklayın çoklu yayında, tek sunucunun tek grup müşterinin üyelerine bu siteye bakın tesirli tek şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak göre yüksek nitelikli ve çok görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hareketsiz sadece nesne çıkarmak amacıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde buraya tıklayın IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir devamını oku sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip tek USB ile akil TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan hareketsiz ancak tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar